Następny mecz
Sparing
miejsce ustalane, 26.01, godz. 13:00
Olimpia Sztum - : - Spójnia Sadlinki
A-klasa no10.pl 2018/19
  Drużyna M Ptk
1. Mady 13 35
2. Relax 13 32
3. Błękitni S. P. 13 27
4. Olimpia 13 23
5. Mewa 13 20
6. Delta 13 20
7. Wisła K. 13 19
8. Waplewo 13 19
9. Rodło K. 13 19
10. Rodło T. 13 16
11. Świt 13 15
12. Ruch 13 8
13. Start K. 13 7
14. Powiśle P. 13 1
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu sztumskiego
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 2 6
2. Ruch 2 3
3. Waplewo 2 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu kwidzyńskiego
  Drużyna M Ptk
1. Relax 4 10
2. Wisła K. 4 9
3. Rodło K. 4 5
4. Rodło T. 4 3
5. Powiśle P. 4 1
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu tczewskiego
  Drużyna M Ptk
1. Mewa 2 6
2. Start K. 2 3
3. Świt 2 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Ostatni mecz
13. kolejka
10 listopada, 14:00
Rodło Trzciano 4 : 4 Olimpia Sztum
Rywale sparują
19.01
Relax - Grom N. S. 0:8

Sparingi - zima 2019
26.01 - Spójnia Sadlinki
?, godz. 13:00

2-3.02 - Skra Kończewice
?, godz. ?

9.02 - Nogat Malbork
Malbork, godz. 13:00

16.02 - Jurand Lasowice
?, godz. 13:00

23.02 - Czarni Pruszcz Gd.
?, godz. 13:00

2.03 - Czarni Przemysław
?, godz. 13:00

9.03 - Polonia Markusy
?, godz. ?

Strzelcy - 13 kolejka
27 Czarnecki Bartosz (Waplewo)
12 Wacławski Bartosz (Mady)
9 Cicherski Adam, Oleś Mateusz (obaj Mady)
8 Grenc Tomasz (Rodło T.), Staniaszek Dariusz (Relax)

Wszyscy strzelcy
Strzelcy Olimpii
7 Pluta Maciej
4 Aleksandrowicz Mateusz
2 Ostrowski Filip
1 Nowak Łukasz, Kopecki Marcin, Pliszka Wojciech, Pluta Dawid, Kotowski Łukasz, Kopecki Michał, Głowacki Mateusz, Jankowski Mateusz
Asystenci Olimpii
3 Pluta Maciej
2 Kopecki Marcin, Nowak Łukasz, Aleksandrowicz Mateusz, Pluta D., Kopecki Michał
1 Głowacki Mateusz, Kopecki Mateusz, Pliszka Wojciech, Kotowski Łukasz, Ostrowski Filip
Punktacja kanadyjska
10 Pluta Maciej
6 Aleksandrowicz Mateusz
3 Kopecki Marcin, Ostrowski Filip, Nowak Łukasz, Pluta Dawid, Kopecki Michał
2 Pliszka Wojciech, Głowacki Mateusz, Kotowski Łukasz
1 Jankowski Mateusz, Kopecki Mateusz
Dżokerzy Olimpii
2 Aleksandrowicz Mateusz
1 Głowacki Mateusz

Ligowi dżokerzy
Żółte kartki
4 Ostrowski Filip
3 Kopecki Marcin
2 Aleksandrowicz Mateusz, Nowak Łukasz, Jankowski Mateusz, Pliszka Wojciech, Pastewski Wojciech
1 Głowacki Mateusz, Pluta Maciej, Kopecki Mateusz, Kwiatkowski Kacper, Floriański Jakub, Kotowski Łukasz, Kopecki Michał, Markowicz Piotr

Klasyfikacja Fair Play
Kartkowicze indywidualnie
Główny sponsor klubu
Przed A-klasą 2018/19 - ciekawostki cz. I
W najbliższą sobotę, po 61 dniach przerwy sztumianie zainaugurują rozgrywki A-klasy w sezonie 2018/19 spotkaniem z LKS Waplewo. W ramach oczekiwania na ten derbowy pojedynek zapraszam na jedną z przedsezonowych ciekawostek. W rozwinięciu newsa przedstawiam dotychczasowych mistrzów A-klasy gr. IV począwszy od sezonu 2001/02 (niestety do wcześniejszych tabel nie dotarłem).

1. W ciągu ostatnich 17 lat jedynie Wiśle Korzeniewo udało się dwukrotnie sięgnąć po tytuł mistrza A-klasy gr. IV (2004 i 2015).

2. Najwyższą średnią punktów w ostatnich 17 latach w A-klasie gr. IV uzyskała Lechia Gdańsk w sezonie 2001/02 - 2,86 punktu na mecz. Drugi wynik uzyskało Centrum Pelplin w sezonie 2012/13 - 2,58.

3. "Najsłabszym" mistrzem w ciągu ostatnich 17 lat w A-klasie gr. IV okazała się Delta Miłoradz w sezonie 2007/08 ze średnią 1,96 punktu na mecz.

4. Po mistrzostwo A-klasy gr. IV w ostatnich 17 latach sięgały zespoły, których nie ma już na piłkarskiej mapie Pomorza - Sokół Mareza, Gryf II Tczew, Sparta Gogolewo oraz Subkovia Subkowy.

5. Z powiatu sztumskiego w ostatnich 17 latach jedynie LKS Waplewo (2003) oraz Powiśle II Dzierzgoń (2016) uzyskały awans do V ligi.




















SezonZespółMeczePunktyŚr. punktów na mecz
2017/18Wisła Tczew26662,54
2016/17Pogoń Prabuty26552,12
2015/16Powiśle II Dzierzgoń26622,38
2014/15Wisła Korzeniewo26612,35
2013/14Jurand Lasowice26632,42
2012/13Centrum Pelplin24622,58
2011/12Gryf 2009 II Tczew22502,27
2010/11Orzeł Subkowy20462,30
2009/10Grom Nowy Staw22552,50
2008/09Relax Ryjewo24532,21
2007/08Delta Miłoradz26511,96
2006/07Sokół Mareza24512,13
2005/06Subkowia Subkowy22532,41
2004/05Sparta Gogolewo22462,09
2003/04Wisła Korzeniewo20452,25
2002/03LKS Waplewo18422,33
2001/02Lechia Gdańsk22632,86


Źródło: pomorskifutbol.pl