Napsuć krwi Kaszubii
Dodane przez kubusiek dnia 22.05.2009 20:13
Drugie z rzędu spotkanie Olimpii na wyjeździe przed nami. W Kościerzynie, sztumiacy podejmą tamtejszą Kaszubię. Rywale z 45 punktami zajmują wysoką 5 pozycję, i wciąż mają szansę na grę w barażach o II ligę. Z tego też względu łatwo o punkty, a nawet bramkę nie będzie. Olimpia jednak nie raz w tym sezonie pokazała lwi pazur i Kaszubia łatwej przeprawy mieć nie będzie. W kadrze Olimpii na to spotkanie zabraknie Arka Hadrysiaka(obowiązki zawodowe), Przemka Manuszewskiego(szkoła) oraz Daniela Podbereźnego(kontuzja). Sędzią spotkania będzie pan Dariusz Czaczyk.

Kaszubia - Olimpia, 23.05, godz. 12:00
W zakładce "LIVE" będziemy przekazywać wynik na żywo ze spotkania wraz z najważniejszymi momentami gry.
Treść rozszerzona
Bilans spotkań obu drużyn to jak na razie 3 mecze. Ostatni miał miejsce w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Wtedy to Kaszubia pewnie wygrała 3:0. Wcześniej obie ekipy spotkały się na IV-ligowym froncie w sezonie 2002/03. Olimpia na własnym boisku wygrała 1:0, a w Kościerzynia uległa 0:2. Tamte rozgrywki Kaszubia zakończyła na 1 pozycji w tabeli, co oznaczało awans do III ligi, gdzie występuje po dziś dzień. W trakcie tych pięciu sezonów nasi rywale trzy razy plasowali się w środku stawki, natomiast dwa sezony zakończyli na wysokim 5 miejscu.

Kaszubia obecnych rozgrywek nie zaczęła zbyt pomyślnie. Pierwsze zwycięstwo przyszło dopiero z piątym spotkaniem. Od tamtej pory jednak w 22 meczach poniosła zaledwie pięć porażek. Aktualnie zawodnicy z Kościerzyny mogą się pochwalić passą sześciu meczów bez porażki. Oby do jutra ;) Warto jeszcze tylko dodać, że na własnym boisku Kaszubia ostatni raz przegrała 13 września ubiegłego roku, w meczu z Cartusią Kartuzy.