Byli zawodnicy Olimpii - raport za 16-24.08
Dodane przez kubusiek dnia 27.08.2016 08:46
Zapraszam na drugi raport o byłych zawodnikach Olimpii, którzy nadal czynnie 'uganiają się' za futbolówką. Odcinek drugi nieco spóźniony z uwagi na środowe (24.08) spotkania I i III ligi, I rundy Pucharu Polski w podokręgu malborskim oraz problemów z serwerem. Dziś do gry przystapią również piłkarze A i B-klasy - tym samym wszyscy zawodnicy oficjalnie przystąpią do rozgrywek. Tradycyjnie przypomnę, że warunkiem aby znaleźć się w tym gronie jest przynajmniej jeden występ w oficjalnym meczu ligowym lub pucharowym sztumskiego zespołu (niestety z meczów pucharowych mogę mieć pewne braki w nazwiskach).

W porównaniu z poprzednim raportem 'odnalazło się' kilku zawodników. Krzysztof Michalczyk po rocznym pobycie w Rodle Kwidzyn przeniósł się do A-klasowej Spójni Sadlinki. Patryk Marszałkowski po ponad 1,5 roku bez oficjalnego meczu, bedzie reprezentował barwy KS Czernin. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że 'Pacio' wybiegnie jutro w podstawowym składzie swojego zespołu na derbowy pojedynek z Olimpią. Do gry w Czerninie uprawniony został także Jakub Wasilewski, który po raz ostatni na boisku pojawił się w sezonie 2013/14.

W tym raporcie na uwagę zasługują Henryk Jakubik oraz Sebastian Pajdzik. Obaj w środowych, pucharowych spotkaniach swoich zespołów zdobyli po 2 gole - dokładając sporą cegiełkę do awansu do II rundy. Drugie trafienie w tym sezonie zaliczył również Łukasz Olszewski, który otworzył wynik meczu w Pelplinie. Nie sposób wspomnieć także o Michale Gajewskim, który po raz pierwszy rozegrał pełne spotkanie, oraz zdobył gola dla Gedanii bezpośrednio z rzutu wolnego. Bramkę 'Gajesia' można zobaczyć pod linkiem w dalszej części tego newsa.

W gronie niezadowolonych na pewno znajdą się dwaj zawodnicy grający w zagranicznych klubach. FC Viersen Daniela Podbereżnego sromotnie przegrało na inaugurację sezonu na własnym obieckie z ASV Süchteln 2:9. Natomiast Frickley Athletic Sebastiana Małkowskiego doznało 4 z rzędu porażki i aktualnie okupuje ostatnią, 24 pozycję w tabeli.

Pełne zestawienie w rozwinięciu newsa.
Treść rozszerzona

Barnaś Michał (Powiśle II Dzierzgoń - V liga)
70 minut w meczu 2 kolejki Wda Lipusz - Powiśle II 2:2; Powiśle II zajmuje 4 miejsce, 4 punkty
W sezonie 2016/17 Michał rozegrał 160 minut w 2 meczach, zdobywając 2 gole

Bartoszewicz Radosław (Znicz Pruszków - I liga)
90 minut w meczu 5 kolejki Znicz - Stomil Olsztyn 0:3; 90 minut w meczu 4 kolejki Chojniczanka Chojnice - Znicz 1:1; Znicz zajmuje 18 miejsce (spadkowe), 2 punkty
W sezonie 2016/17 Radek rozegrał 450 minut w 5 meczach

Bykowski Jacek (Pomowiec Gronowo Elbląskie - V liga warmińsko-mazurska)
0 minut w meczu 3 kolejki Radomniak Radomno - Pomowiec 3:4; 67 minut w meczu 2 kolejki Pomowiec - KS Mroczno 4:2; Pomowiec zajmuje 1 miejsce, 9 punktów
W sezonie 2016/17 Jacek rozegrał 67 minut w 2 meczach

Chodowiec Jarosław (Osa Ząbrowo - A-klasa warmińsko-mazurska)
90 minut w meczu 1 kolejki Gmina Kozłowo - Osa 2:0; Osa zajmuje 9 miejsce w tabeli, 0 punktów

Chmielewski Marcin (KS Czernin - B-klasa)
inauguracja sezonu 27 sierpnia

Cicherski Adam (Pomezania Malbork - V liga)
brak w kadrze na mecz 2 kolejki Pomezania - Błękitni Stare Pole 2:0; Pomezania zajmuje 8 miejsce, 4 punkty
W sezonie 2016/17 Adam jeszcze nie wybiegł na boisko

Ciesielski Daniel (Pomowiec Gronowo Elbląskie - V liga warmińsko-mazurska)
90 minut i czerwona kartka w meczu 3 kolejki Radomniak Radomno - Pomowiec 3:4; 90 minut w meczu 2 kolejki Pomowiec - KS Mroczno 4:2; Pomowiec zajmuje 1 miejsce, 9 punktów
W sezonie 2016/17 Daniel rozegrał 180 minut w 2 meczach

Dębowski Bartosz (Pomezania Malbork - V liga)
W sezonie 2016/17 Bartek jeszcze nie wybiegł na boisko

Gajewski Michał (Gedania Gdańsk - IV liga)
Gol i 90 minut w meczu 3 kolejki Stolem Gniewino - Gedania 2:3; Gedania zajmuje 11 miejsce, 3 punkty
W sezonie 2016/17 Michał rozegrał 191 minut w 3 meczach, zdobywając 1 gola

Grabowski Adrian (Błyskawica Postolin - B-klasa)

Hadrysiak Arkadiusz (Powiśle Dzierzgoń - IV liga)
3 minuty w meczu 3 kolejki Wierzyca Pelplin - Powiśle 2:2; Powiśle zajmuje 4 miejsce, 7 punktów
W sezonie 2016/17 Arek rozegrał 108 minut w 3 meczach

Hadrysiak Michał (KS Czernin - B-klasa)

Jakubik Henryk (Powiśle Stary Targ - A-klasa)
2 gole i 90 minut w meczu 1 rundy Pucharu Polski (Malbork) Real Myszewo - Powiśle 3:7;

Kępka Maciej (GDKiS Ostaszewo - A-klasa)

Korda Sławomir (Powiśle II Dzierzgoń - V liga)
90 minut w meczu 2 kolejki Wda Lipusz - Powiśle II 2:2; Powiśle II zajmuje 4 miejsce, 4 punkty
W sezonie 2016/17 Sławek rozegrał 180 minut w 2 meczach

Kotowski Patryk (Wierzyca Pelplin - IV liga)
90 minut w meczu 3 kolejki Wierzyca - Powiśle Dzierzgoń 2:2; Wierzyca zajmuje 1 miejsce, 7 punktów
W sezonie 2016/17 Patryk rozegrał 125 minut w 3 meczach

Krawczyk Michał (Spójnia Sadlinki - A-klasa)
90 minut w meczu 1 rundy Pucharu Polski (Malbork) Spójnia - Delta Miłoradz 2:1

Kuśnierek Marcin (Czarni Przemysław - V liga)
90 minut w meczu 2 kolejki Czarni - Meteor Pinczyn 4:0; Czarni zajmują 2 miejsce, 6 punktów
W sezonie 2016/17 Marcin rozegrał 180 minut w 2 meczach

Linda Patryk (Pomezania Malbork - V liga)
12 minut w meczu 2 kolejki Pomezania - Błękitni Stare Pole 2:0; Pomezania zajmuje 8 miejsce, 4 punkty
W sezonie 2016/17 Patryk rozegrał 12 minut w 2 meczach

Łaskarzewski Bartłomiej (KS Czernin - B-klasa)

Mackiewicz Michał (Powiśle Stary Targ - A-klasa)
90 minut w meczu 1 rundy Pucharu Polski (Malbork) Real Myszewo - Powiśle 3:7;

Maluchnik Przemysław (Powiśle Dzierzgoń - IV liga)
90 minut w meczu 3 kolejki Wierzyca Pelplin - Powiśle 2:2; Powiśle zajmuje 4 miejsce, 7 punktów
W sezonie 2016/17 Przemek rozegrał 180 minut w 2 meczach

Małkowski Sebastian (Frickley Athletic FC - Northern Premier League Premier Division [siódmy poziom ligowy w Anglii]
90 minut w meczu 4 kolejki Frickley - Stourbridge 0:2; 90 minut w meczu 3 kolejki Stafford Rangers - Frickley 3:2; 90 minut w meczu 2 kolejki Workington - Frickley 2:0; Frickley zajmuje 24 miejsce, 0 punktów
W sezonie 2016/17 Sebastian rozegrał 360 minut w 4 meczach

Marszałkowski Patryk (KS Czernin - B-klasa)

Martyka Radosław (Relax Ryjewo - A-klasa)

Michalczyk Krzysztof (Spójnia Sadlinki - A-klasa)

Neumann Daniel (Powiśle II Dzierzgoń - V liga)
81 minut w meczu 2 kolejki Wda Lipusz - Powiśle II 2:2; Powiśle II zajmuje 4 miejsce, 4 punkty
W sezonie 2016/17 Daniel rozegrał 171 minut w 2 meczach

Olszewski Łukasz (Powiśle Dzierzgoń - IV liga)
Gol i 70 minut w meczu 3 kolejki Wierzyca Pelplin - Powiśle 2:2; Powiśle zajmuje 4 miejsce, 7 punktów
W sezonie 2016/17 Łukasz rozegrał 160 minut w 3 meczach, zdobywając 2 gole

Pajdzik Sebastian (Relax Ryjewo - A-klasa)
2 gole i 90 minut w meczu 1 rundy Pucharu Polski (Malbork) Nogat Malbork - Relax Ryjewo 3:5

Pietroń Michał (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - III liga)
90 minut w meczu 4 kolejki Drwęca - Huragan Wołomin 3:1; 90 minut w meczu 3 kolejki Ursus Warszawa - Drwęca 1:3; Drwęca zajmuje 1 miejsce, 12 punktów
W sezonie 2016/17 Michał rozegrał 360 minut w 4 meczach, zdobywając 1 gola

Pietrzyk Maciej (Powiśle Dzierzgoń - IV liga)
Na początku sezonu 2016/17 pauzuje z powodu obowiązków zawodowych; Powiśle zajmuje 4 miejsce, 7 punktów

Pietrzyk Mateusz (Powiśle Dzierzgoń - IV liga)
W sezonie 2016/17 Mateusz rozegrał 255 minut w 3 meczach, zdobywając 1 gola

Pliszka Grzegorz (Powiśle Stary Targ - A-klasa)

Pliszka Wojciech (Powiśle Dzierzgoń - IV liga)
59 minut w meczu 3 kolejki Wierzyca Pelplin - Powiśle 2:2; Powiśle zajmuje 4 miejsce, 7 punktów
W sezonie 2016/17 Wojtek rozegrał 59 minut w 1 meczu

Pluta Maciej (Powiśle II Dzierzgoń - V liga)
W sezonie 2016/17 Maciek rozegrał 180 minut w 2 meczach

Podbereżny Daniel (1. FC Viersen 05 III - Kreisliga B, gr. 1) [10 poziom ligowy w Niemczach]
90 minut w meczu 1 kolejki FC Viersen - ASV Süchteln II 2:9; FC Viersen zajmuje 15 miejsce w tabeli, 0 punktów

Sawiński Marcin (Rodło Trzciano - B-klasa)

Sidorowicz Sławomir (KS Czernin - B-klasa)

Statkiewicz Łukasz (Pomezania Malbork - V liga)
W sezonie 2016/17 Łukasz jeszcze nie wybiegł na boisko

Świderski Tadeusz (KS Czernin - B-klasa)

Talik Jarosław (Żuławy Nowy Dwór Gd. - V liga)
brak w kadrze na mecz 2 kolejki Borowiak Czersk - Żuławy 2:4; Żuławy zajmują 1 miejsce, 6 punktów
W sezonie 2016/17 Jarek jeszcze nie wybiegł na boisko

Wasilewski Jakub (KS Czernin - B-klasa)

Wilk Piotr (Pomezania Malbork - V liga)
31 minut w meczu 2 kolejki Pomezania - Błękitni Stare Pole 2:0; Pomezania zajmuje 7 miejsce, 1 punkt
W sezonie 2016/17 Piotr rozegrał 67 minut w 2 meczach

Wilmański Wojciech (Powiśle II Dzierzgoń - V liga)
pauza w meczu 2 kolejki Wda Lipusz - Powiśle II 2:2; Powiśle II zajmuje 4 miejsce, 4 punkty
W sezonie 2016/17 Wojtek z powodu kontuzji nie wybiegł jeszcze na boisko

Wróblewski Kamil (1988) (Błękitni Stare Pole - V liga)
31 minut w meczu 2 kolejki Pomezania Malbork - Błękitni 2:0; Błękitni zajmują 15 miejsce, 0 punktów
W sezonie 2016/17 Piotr rozegrał 61 minut w 2 meczach

Zachaczewski Bartosz (Błyskawica Postolin - B-klasa)

Zielonka Radosław (Błękitni Stare Pole - V liga)
brak w kadrze na mecz 2 kolejki Pomezania Malbork - Błękitni 2:0; Błękitni zajmują 15 miejsce, 0 punktów

Zyska Wojciech (Bałtyk Gdynia - III liga)
90 minut w meczu 3 kolejki Bałtyk - KKS Kalisz 1:0; Bałtyk zajmuje 3 miejsce, 7 punkty