Wyprawa do Dębna
Dodane przez kubusiek dnia 29.05.2009 13:48
Bez trzech podstawowych graczy - Arka Hadrysiaka, Tadka Świderskiego oraz Sławka Kordy sztumianie stawią się na ligowy pojedynek w dalekim Dębnie. Pierwszych dwóch z gry wyeliminowały obowiązki zawodowe, Sławka - gips na nodze. Mimo to do dyspozycji trenera Radosława Szczuchniaka będzie około 15 piłkarzy. Ostatnie dobre spotkanie z Kaszubią napawa optymizmem, i gorąco liczymy na zdobycz punktową. Oby tylko trudy podróży nie dały nam się we znaki.

Dąb Dębno - Olimpia, 30.05, godz. 17:30
Treść rozszerzona
Dąb aktualnie plasuje się na 8 pozycji w tabeli z dorobkiem 44 punktów. Bilans meczów to 12 zwycięstw, 8 remisów i 7 porażek. W tym sezonie Dąb naprawdę potrafi zaskoczyć. Nasi przeciwnicy urwali punkty m. in. całej czwórce drużyn walczących o drugoligowe baraże, ale zdarzały się i wpadki, jak przegrana z Rodłem Kwidzyn. Na swoim boisku Dąb zanotował do tej pory 4 porażki. Dużo lepiej rywale radzą sobie w meczach wyjazdowych, gdzie mogą popisać się najlepszym bilansem ze wszystkich drużyn w III lidze bałtyckiej.

Olimpia i Dąb w swojej historii spotkały się tylko raz, na jesieni. Wtedy to sztumianie ulegli na własnym boisku 0:3.

Oprócz tego spotkania z uwagą warto śledzić pojedynki Rega - Gryf, gdzie oba zespoły walczą o baraż do wyższej ligi i Sława - Zatoka, gdzie wygrany będzie pewny utrzymania w III lidze.