Po Walnym Zebraniu
Dodane przez kubusiek dnia 25.06.2009 22:42
Po blisko 2,5-godzinnym spotkaniu zakończyło się Walne Zebranie członków zarządu oraz sympatyków Olimpii Sztum. Niestety frekwencja nie zachwyciła. Liczba około 30 osób z pewnością nie daje powodów do zadowolenia. Cieszy natomiast fakt, iż zebranie to nie przebiegało w atmosferze milczenia. Kilka osób zabrało głos przedstawiając swój punkt widzenia na zaistniały stan rzeczy bądź też próbując rozwiać nurtujące ich kwestie. Mowa była nie tylko o sprawach klubowych, ale i o organizacji bazy sportowej w Sztumie. Tradycyjnie przy takich spotkaniach nie zabrakło słów krytyki. Z najważniejszych ustaleń:

- Bogusław Gos zrezygnował z funkcji prezesa sztumskiej drużyny. Nie oznacza to jego rozłąki z klubem. Bogusław Gos pozostaje w zarządzie Olimpii, ale swoje "siły" skupi na piłce młodzieżowej

- z członkostwa w zarządzie zrezygnował Jacek Maciąg. W jego miejsce, większością głosów, wybrany został Mirosław Labuda z przedsiębiorstwa Piomar.

- w zarządzie naszego klubu pozostało jedno wolne miejsce po śp. Andrzeju Szpalerskim. Walne Zebranie jednogłośnie upoważniło zarząd do "dokoptowania" jednej osoby we własnym zakresie. Po tej czynności, zarząd wybierze spośród siebie prezydium. Kwestia prezesury rozstrzygnie się w najbliższy czwartek, późnym popołudniem.
Treść rozszerzona
Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego podsumowania minionego sezonu w piłce seniorskiej i juniorskiej przez byłego prezesa. Podkreślił on fakt przebudowy drużyny seniorów, oraz cele jakie były postawione sobie w związku ze startem zespołu w III lidze. Chodziło tu głównie o ogranie zawodników na tak wysokim szczeblu piłkarskim. Miejmy nadzieję, że zdobyte doświadczenie będzie procentowało na IV-ligowych boiskach.

Następnie wysłuchaliśmy sprawozdania finansowego Olimpii za okres lipiec 2008 - czerwiec 2009, w którym nie dopatrzono się nieprawidłowości.

Kolejna część spotkania przebiegła pod znakiem pytań do włodarzy klubu. Kibiców interesowały głównie kwestie dotyczące piłki seniorskiej w Sztumie co do kadry i celów na IV ligę. Tematy rozmów zdominowała jednak młodzież oraz stan i organizacja bazy sportowej w Sztumie. Obecny na zebraniu burmistrz Sztumu, Leszek Tabor, zadeklarował poprawę dostępności Orlika dla najmłodszych w godzinnach dziennych. Ubolewano bowiem na spotkaniu, iż najmłodsi zawodnicy Olimpii zmuszeni są odbywać treningi w godzinach wieczornych, a nie dużo wcześniej. Burmistrz, zapewnił również iż jeszcze w tym roku postawione zostaną szatnie przy boisku w Czerninie. Pomoże to w znacznym stopniu odciążyć mocno eksploatowaną płytę główną miejskiego stadionu. Wyższy standard mają również uzyskać boiska w Gościszewie oraz Nowej Wsi. Nie wiadomo na razie co z boiskiem przy Gimnazjum Nr 1, którego głównym mankamentem jest źle przygotowana murawa. Co do samej Olimpii, burmistrz zapewnił pomoc finansową, na co najmniej takim samym poziomie jak w zeszłym sezonie. Obyśmy jednak mogli liczyć na więcej ;)

W kolejnej części dokonano wyboru Mirosława Labudy na członka zarządu. W krótkiej wypowiedzi stwierdził, że jego głównym celem będzie wsparcie finansowe dla zespołu seniorów.

Aktualny skład zarządu KP Olimpia Sztum:
1. Gos Bogusław
2. Labuda Mirosław
3. Dulski Zdzisław
4. Kowszewicz Edwin
5. Kogut Ryszard
6. Bartołd Sergiusz
7. wakat