Nowy prezes | Pierwszy trening
Dodane przez kubusiek dnia 06.07.2009 21:54
Dziś na popołudniowym zebraniu włodarzy klubu dokonano wyboru prezesa Olimpii. Został nim Mirosław Labuda, właściciel przedsiębiorstwa Piomar. Ponadto podjęto decyzję iż do czasu znalezienia odpowiedniego kandydata, skład zarządu będzie liczył 6 osób. Tuż po zebraniu nowo wybrany prezes został przedstawiony zawodnikom. Mirosław Labuda krótko wskazał cel na nadchodzący sezon, jakim ma być miejsce w pierwszej piątce IV ligi. Zaznaczył również iż z każdym zawodnikiem przeprowadzi indywidualną rozmowę.
Treść rozszerzona
Prezes po wyczerpującym spotkaniu zarządu opuścił siedzibę klubu, a zawodnicy przystąpili do dalszego treningu. Niestety frekwencja nie zachwyciła. Na treningu stawiło się ośmiu graczy Olimpii oraz gościnnie, dwóch byłych piłkarzy naszego klubu. W zastępstwie Radosława Szczuchniaka, ćwiczenia poprowadził Wojtek Wilmański. 'Koko' będzie spełniał rolę szkoleniowca do przyszłego tygodnia. Wtedy to, do treningów z drużyną powróci trener Szczuchniak. Kolejne zajęcia odbędą się jutro o godz. 18:00. Z każdym dniem liczba obecnych piłkarzy ma się powiększać. Tak duża absencja graczy jest spowodowana sprawami osobistymi. Na jutrzejszym treningu prawdopodobnie będzie można ujrzeć twarze testowanych zawodników.

W najbliższym czasie ma się rozstrzygnąć sprawa piłkarzy, którym 30 czerwca minął czas wypożyczenia do innych klubów. Chodzi tu o: Łukasza Statkiewicza, Mariusza Malinowskiego, Marcina Kuśnierka (Żuławy Nowy Dwor Gd.), Karola Damaszke (Wisła Tczew) oraz Marcina Chmielewskiego (Błyskawica Postolin). Z kolei okres wypożyczenia w naszym klubie skończył się Kamilowi Wróblewskiemu. Nie zapominajmy także o dwóch piłkarzach, którzy od zimy nie trenują z zespołem, ale nadal są naszymi graczami. Mowa o Michale Kuśnierku oraz Adrianie Kuralu.

Pierwszy sparing nasi zawodnicy rozegrają w sobotę 11 lipca z Concordią Elbląg. Spotkanie odbędzie się na boisku w Tolkmicku. Godzina rozpoczęcia meczu nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej bedą to godziny około południowe.