Podsumowanie
Dodane przez dede dnia 06.08.2009 13:09
Wczorajszym sparingiem z Olimpią Kisielice, nasza drużyna zakończyła przygotowania do sezonu 2009/2010. Teraz można już odliczać godziny do pierwszego, ligowego spotkania, które będzie miało miejsce w najbliższą sobotę w Nowym Dworze Gdańskim (Żuławy - Olimpia).
W rozwinięciu newsa małe podsumowanie tego, co działo się w klubie przez ostatnie dwa miesiące (sprawy związane z zarządem, ruchy transferowe, mecze kontrolne).
Treść rozszerzona
Rozgrywki w III lidze BAŁTYCKIEJ zakończyły się 3 czerwca. Jak dobrze wiemy Sztumianie zajęli ostatnie miejsce, tym samym spadli o jedną klasę rozgrywkową niżej. Następnym ważnym wydarzeniem, dotyczącym futbolu w Sztumie, było walne zebranie członków zarządu, piłkarzy oraz kibiców klubu. Na trwającym blisko dwie i pół godziny spotkaniu do dymisji podał się Bogusław Gos. Sztumski zespół został więc bez prezesa. Na zwolnione stanowisko niestety nie było chętnych. W mieście pojawiły się nawet pogłoski, iż nie wiadomo jak i czy w ogóle potoczą się losy Olimpii w przyszłym seoznie...
6 lipca miało miejsce zebranie włodarzy klubu, którzy dokonali wyboru nowego prezesa. Został nim Mirosław Labuda (wcześniej stał się nowym członkiem zarządu). Niespodziewanie, po kilku dniach Pan Labuda także zrezygnował. Na szczęście Bogusław Gos pokazał, że Olimpia nie jest mu obojętna i postanowił wziąć ciężar prezesowania ponownie na swoje barki.

Teraz może trochę o transferach. Największym ubytkiem jest Daniel Podbereźny, który będzie teraz reprezentował Gryfa 2009 Tczew. Danielowi za wszystkie lata spędzone w drużynie dziękujemy i życzymy powodzenia w nowym zespole. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś ujrzymy go w biało-niebieskich barwach.
Ponadto ubyli jeszcze Michał Gajewski (Powiśle Dzierzgoń) oraz Kamil Wróblewski (Pomezania Malbork). Natomiast z wypożyczenia nie wrócili: Łukasz Statkiewicz (teraz Pomezania), Mariusz Malinowski, bracia Kuśnierek, Max Satiński (wszyscy Żuławy Nowy Dwór Gd.), Karol Damaszke (Gryf 2009 Tczew), zaś Adrian Kural został wypożyczony do Sparty Brodnica.
Olimpijczyków zasilą, za to Daniel Jasiński (wypożyczenie z Pomezanii). "Jasny" może grać na pozycji prawego lub środkowego obrońcy, a także defensywnego pomocnika. Drugą nową twarzą jest Maciek Kępka (wypożyczenie z Juranda Lasowice). Ma on 19 lat, może występować na bokach zarówno obrony, jak i pomocy. Trzeci nabytek to dobrze znany Tomek Kubacki. "Mogłaj" jest prawym obrońcą, a ostatni sezon spędził w Ruchu Gościszewo. W najbliższych dniach poinformujemy też, jak potoczy się sprawa z Karolem Kamińskim (Powiśle Stary Targ).

Jeżeli chodzi o sparingi, to Olimpia rozegrała osiem spotkań kontrolnych. Wszystkie osiem wygrała. Stosunek bramek 34-12 (do przerwy 14-7). Średnia strzelonych bramek w meczu: 4. Dziewięć goli puścił Mateusz Tymoszuk, a trzy stracił Tadek Świderski. Trzeba jednak zaznaczyć, że 'Świder' na osiem gier przebywał na murawie tylko 153 minuty. Trenerzy Radosław Szczuchniak i Wojciech Wilmański sprawdzili w sumie dwudziestu sześciu piłkarzy (dwóch bramkarzy, 10 obrońców, pomocnicy i napastnicy - 14). Najlepszym strzelcem w sparingowych potyczkach okazał się środkowy obrońca Sławek Korda - 5 trafień. Najwięcej minut spędzonych na boisku zanotował natomiast drugi z pary stoperów - Michał Hadrysiak (664 minuty na 720 możliwych).

STRZELCY:
5- Korda, 4- Wilmański, Krupa, Pluta, 3- Manuszewski, Olszewski, Strąk, 2- W. Pliszka, G. Pliszka, M. Hadrysiak, 1- Zyska, Kępka

Wieczorem przedstawimy kadrę Olimpii na rundę jesienną 2009/2010 oraz statystyki (minuty spędzone na murawie każdego zawodnika we wszystkich sparingach).