Redakcja | O stronie | Linki
O stronie

Historia

Idea powstania serwisu internetowego Olimpii narodziła się w wakacje 2004 roku w głowach Rafała Szuby i Jakuba Dobrowolskiego. Zadali oni wtedy sobie podstawowe pytanie: Jeśli nie my to kto ?. Przygotowania do startu trwały blisko 4 miesiące. Oficjalnie strona ruszyła 8 listopada 2004 roku. Było to dzień przed meczem pucharowym z Groclinem Grodzisk Wielkopolski.


Pierwsza wersja strony listopad 2004 - luty 2005

Zima 2004-05 była dla nas niezwykle trudna. Na stronie nie pojawiały się aktualizacje, a same prowadzenie wymagało dużo wysiłku. Kibice w komentarzach nie zostawiali na nas suchej nitki. W ciągu 3 miesięcy dziękowanie i uwielbienie zamieniło się w mieszanie z błotem. W lutym 2005 roku pomocną dłoń wyciągnął do nas Igor Blacha. Przygotował nową wersję serwisu, opartą na CMS-ie jPortal. Telefonia komórkowa umożliwiła nam przekazywanie wyników bezpośrednio w przerwie i po meczu. Dzięki temu błyskawicznie mogliśmy informować kibiców o wyniku spotkania. Były nawet próby przekazu radiowego (całkiem udanego), niestety porzuciliśmy ten pomysł. Na meczach pojawia się głównie jeden redaktor. Jest to niewystarczające do tego typu przedsięwzięcia. Na jPortalu trwaliśmy do końcówki roku 2008. W styczniu tegoż roku staliśmy się właścicielami domeny olimpiasztum.pl, która nie tylko elegancko się prezentuje, ale i łatwiej zapada w pamięć.


Druga wersja strony luty 2005 - grudzień 2008

Aktualnie jesteśmy w fazie tworzenia kolejnej odsłony serwisu. Pierwsze efekty już widać. Strona oparta została na PHP-Fusion, tabele generowane są przez Tabelkownika. Przed nami jeszcze ciężka praca związana z uzupełnianiem poszczególnych działów. Od marca 2009 roku nasz serwis uzyskał status oficjalnej witryny klubu. Od października 2010 roku strona ponownie zmieniła formę na nieoficjalną.

Początkowo redakcja liczyła dwie osoby (Szuba, Dobrowolski). Następnie dołączył do nas Igor Blacha. W niedługim czasie z zespołu redakcyjnego odszedł Rafał Szuba. Wsparcie okazali wtedy Grzegorz Krupa oraz Szymon Karwowski. Kolejne lata przynosiły następnych redaktorów, którzy w różnym stopniu redagowali serwis. Wspomniany wcześniej Igor Blacha z racji przeprowadzki daleko poza Sztum, nie był w stanie dalej angażować się w pracę serwisu. Podobnie z Szymonem Karwowskim, który po 4 latach wzmożonej pracy nie mógł pogodzić prowadzenia strony z obowiązkami zawodowymi i studiowaniem. Aktualnie na placu boju pozostał już tylko Jakub Dobrowolski, który ma także coraz mniej czasu i głęboko zastanawia się nad dalszym funkcjonowaniem serwisu.