? Kwiatkowski Kacper
? Pastewski Wojciech
Główny sponsor klubu
Zaległości odrobione
Dziś rozegrano kolejne zaległe mecze III ligi bałtyckiej. Niespodziankę sprawiły Orlęta Reda, które pokonały Zatokę Puck 1:0. W drugim meczu Rodło Kwidzyn wygrało z Astrą Ustronie Morskie 3:0. Nie odbyło się natomiast trzecie spotkanie, pomiędzy Bałtykiem, a Dębem. Gdynianie nie stawili się na zawody.
Awanse, spadki
Poniżej prezentujemy rozjaśnioną, przez serwis www.pomorskifutbol.pl, sytuację awansów / spadków w III lidze bałtyckiej.

Przyjdź na Walne !
Przypominamy iż w dniu jutrzejszym w sali konferencyjnej Sztumskiego Centrum Kultury odbędzie się Walne Zebranie członków i sympatyków klubu. Obecność jak najbardziej obowiązkowa.

25 czerwca, godz. 18:00, SCK w Sztumie, ul. Galla Anonima 16 (Zamek)
Końcówka jak z horroru
Po raz drugi w tej rundzie Olimpia zeszła z boiska pokonana po bramce w doliczonym czasie gry. Do 93 minuty w pojedynku z Kaszubią utrzymywał się bezbramkowy remis. Wtedy to po rzucie wolnym zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Dawid Nieścior.

W pierwszej połowie bezsprzecznie dominowała Kaszubia. Stworzyła sobie kilka doskonałych okazji, po których powinny paść bramki. Najwięcej pretensji kibice gospodarzy mogą mieć chyba do Kwietniewskiego, który nie wykorzystywał bajecznych sytuacji. W drugiej połowie to sztumianie nadawali ton grze. Z łatwością przedostawali się pod pole karne Kaszubii, jednak tak jak w poprzednich meczach brakowało wykończenia. Zdecydowanie najlepszą sytuację na bramkę miał Łukasz Olszewski, który będąc 'oko w oko' z bramkarzem, trafił prosto w niego.

Olimpia spotkanie kończyła w dziewięciu. Najpierw w 78 minucie drugą żółtą kartką ukarany został Kamil Wróblewski. Warto dodać, że 'Wróbel' pojawił się na boisku w przerwie. Już po strzelonej bramce przez Kaszubię, niezgadzający się z decyzją sędziego Świderski otrzymał także żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.

Zdjęcia z meczu

Kaszubia: Kafarski - Bieliński, Szmidt, Kubsik, Wojtkiewicz, Wirkus(64, Nieścior), Drzymała, Kwietniewski /ż/, Gołuński(12, Buraczewski), Troka, Żuk

Olimpia: Świderski /cz - za drugą żółtą w 93 min/ - Pliszka G., Honory, Korda, Hadrysiak M., Pluta M. /ż/(46, Wróblewski /cz - za drugą żółtą w 78min/), Krupa, Neumann, Olszewski, Pliszka W., Wilmański

Napsuć krwi Kaszubii
LigaDrugie z rzędu spotkanie Olimpii na wyjeździe przed nami. W Kościerzynie, sztumiacy podejmą tamtejszą Kaszubię. Rywale z 45 punktami zajmują wysoką 5 pozycję, i wciąż mają szansę na grę w barażach o II ligę. Z tego też względu łatwo o punkty, a nawet bramkę nie będzie. Olimpia jednak nie raz w tym sezonie pokazała lwi pazur i Kaszubia łatwej przeprawy mieć nie będzie. W kadrze Olimpii na to spotkanie zabraknie Arka Hadrysiaka(obowiązki zawodowe), Przemka Manuszewskiego(szkoła) oraz Daniela Podbereźnego(kontuzja). Sędzią spotkania będzie pan Dariusz Czaczyk.

Kaszubia - Olimpia, 23.05, godz. 12:00
W zakładce "LIVE" będziemy przekazywać wynik na żywo ze spotkania wraz z najważniejszymi momentami gry.