Olimpia: Więckowski - Lisiewicz (46, Jankowski Maciej), Nowak, Małek, Konieczny, Pluta D. (46, Jankowski Mateusz), Linda, Pietrzyk D., Kopecki Michał, Kopecki Mateusz, Mikucki

Korona: Gąsiorowski - Stanek, Pietrzyk J., Kalkowski, Tomczuk, Rack (28, Szynalewski), Talarek, Mierzwa, Sikora (76, Bochniarz), Dahlke, Wojdyr

Czerwona kartka: Patryk Linda (65 minuta, Olimpia, za faul)

Seria meczów bez wygranej trwa - to już 13 spotkań
(Urbanowicz 33, 34, 62, Wacławski 66, 93, 94 - Kopecki Michał 29, Pluta M. 40, 83)

Pogoń: Rutecki - Kowalski, Łazarczyk, Leszczyński, Śmietański (64, Welsand), Szmudanowski, Szymecki (59, Papis), Urbanowicz, Wacławski, Alik (46, Komar), Krasiński

Olimpia: Berg - Jankowski Mateusz (61, Jankowski Maciej), Lisiewicz, Małek, Nowak, Pluta D., Kopecki Mateusz, Linda, Kopecki Michał, Mikucki (77, Dajer), Pluta M.

Żółte kartki: Łazarczyk, Urbanowicz, Leszczyński - Pluta M., Jankowski Maciej, Dajer

Czerwona kartka: Piotr Dajer (91, Olimpia, za drugą żółtą)

Od 91 minuty Olimpia grała w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Piotra Dajera. Dla Michała Kopeckiego dzisiejszy gol był pierwszym w barwach Olimpii.

Sztumianie pozostają bez wygranej już od 13 spotkań. Po raz ostatni 3 punkty zainkasowaliśmy 12 września 2015 roku (!). Wtedy to na własnym boisku pokonaliśmy 2:1 właśnie Pogoń Prabuty. Bez jakiegokolwiek punktu pozostajemy natomiast już od 5 spotkań. Ostatni remis zanotowaliśmy 7 listopada 2015 roku w Gniewie.
Sztum czerwoną latarnią A-klasy
Olimpia Sztum - Delta Miłoradz 2:3 (1:2)
(Pluta M. 25-k., Mikucki 70 - Jurczyk 20-k., Pogorzelski 38, Chmielewicz 49)

Olimpia: Berg - Nowak, Lisiewicz (60, Kamiński), Małek, Jankowski Mateusz (46, Wesołowski), Pluta D., Linda (75, Dajer), Kopecki Mateusz (66, Jankowski Maciej), Kopecki Michał, Mikucki, Pluta M.

Delta: Krawczyk - Chrzanowski, Kowalczyk, Jurczyk, Figlewski (82, Olkowski), Zawicki, Śliwka (82, Wiśniewski), Modrzejewski, Chmielewicz, Kossarzecki (77, Froll), Pogorzelski (75, Kędzierski)

Żółte kartki: Lisiewicz, Linda

Spotkanie rozpoczęło się z 45 minutowym opóźnieniem z powodu oczekiwania na sędziego głównego, który wcześniej 'gwizdał' mecz w Rakowcu. Ostatecznie arbiter nie pojawił się na naszym meczu i pozostała dwójka sędziowska z małą pomocą poprowadziła te spotkanie. W pierwszej połowie na linii bocznej z chorągiewką biegał Bartosz Kamiński.
Remis uciekł w ostatnich sekundach
Błękitni Kmiecin - Olimpia Sztum 1:0 (0:0)
(Zacharski 94)

Błękitni: Ćwiek - Rombalski, Cichowski, Fryc P., Rychert, Kos (63, Zwierzyński), Zacharski, Bejynka (78, Adamowicz), Studziński, Kołodziejczyk (67, Fryc B.), Przyłucki

Olimpia: Berg (50, Więckowski) - Pluta D., Lisiewicz, Małek, Jankowski Mateusz, Pietrzyk D. (56, Jankowski Maciej), Nowak, Kopecki Mateusz, Kopecki Michał, Mikucki (83, Wesołowski), Pluta M.

Żółte kartki: Kos, Zacharski - Lisiewicz

Czerwona kartka: Marcin Lisiewicz (52 minuta, Olimpia, za drugą żółtą kartkę)

Dzisiejszym spotkaniem w seniorach Olimpii zadebiutowali 32-letni bramkarz Przemek Berg, oraz 23-letni obrońca Marcin Lisiewicz. Niestety obaj zawodnicy nie dotrwali na boisku do końca meczu. 'Bergii' opuścił plac gry w 50 minucie, kiedy to przy wyjściu do piłki 'oberwał' kolanem w głowę od jednego z rywali. Początkowo wyglądało to dość groźnie, jednak skończyło się tylko na strachu. Marcin Lisiewicz natomiast zszedł z boiska niedługo po przerwie w wyniku drugiej żółtej kartki.

Bramka na wagę 3 punktów dla Błękitnych padła w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry. Po rzucie rożnym dla gospodarzy piłka trafiła pod nogi osamotnionego Przemysława Zacharskiego. Ten spokojnie przyjął futbolówkę, przełożył na drugą nogę i z 6 metrów przymierzył pod poprzeczkę. Wszystko to niestety przy biernej postawie naszego zespołu, który zupełnie nie reagując na rozwój wydarzeń przyglądał się końcowej fazie akcji.

Niestety po 15 kolejce sztumianie osunęli się w tabeli na 13 pozycję, która na ten moment nie dałaby nam utrzymania w malborskiej A-klasie (obecnie spadłyby 3 zespoły).
Tak być nie może ...
Olimpia Sztum - Świt Radostowo 0:2 (0:0)
(Kata M. 60, 68)

Olimpia: Więckowski - Jankowski Maciej (34, Lignowski), Małek, Kamiński, Jankowski Mateusz, Pluta D., Linda (71, Dajer), Nowak, Kopecki Michał, Mikucki, Pluta M.

Świt: Pelcer - Mokwa, Grzanka, Masa, Grabowski D., Szmyt (78, Kata P.), Lisewski M., Lisewski D., Bochenek, Grabowski J., Kata M.

Żółta kartka: Mateusz Bochenek

Czerwona kartka: Łukasz Mokwa (55 minuta, Świt, bezpośrednio za obrazę sędziego)

Sztumianie jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania nie wykorzystali kilku naprawdę dogodnych okazji do zdobycia bramki. Sam Łukasz Mikucki przynajmniej dwukrotnie powinien wpisać się na listę strzelców. Kiedy w 55 minucie za obrazę sędziego z boiska wyleciał Łukasz Mokwa nie mogło być mowy o innym wyniku niż zwycięstwo naszego zespołu. Niestety utrata zawodnika na tyle zmobilizowała do walki drużynę gości, że wywieźli ze Sztumu cenne 3 punkty. Najpierw w 60 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcin Kata precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę przy dalszym słupku. Osiem minut później ten sam zawodnik w asyście kilku naszych piłkarzy przebiegł niezagrożony niemalże pół boiska i będąc oko w oko z Radkiem Więckowskim ustalił wynik spotkania. Przy tak rażącej nieskuteczności i kilku prezentach dla rywali, pretensje za wynik możemy mieć wyłącznie do siebie.

Relacja oraz zdjęcia w niedzielę.
Terminarz juniora D1, oraz podsumowanie zimowych przygotowań
Już za kilkanaście godzin Junior D1 przystąpi do swojego pierwszego ligowego spotkania tej wiosny. Rywalem podopiecznych Marcina Nabojczyka będą zawodnicy Akademii Piłkarskiej Malbork. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12:00 w Malborku.

W rundzie wiosennej na piłkarzy Juniora D1 czeka 12 spotkań, z których 5 rozegrają w Sztumie. Podobnie jak w przypadku seniorów, nasza młodzież będzie grała do oporu na Stadionie Miejskim, by potem w razie potrzeby przenieść się na boisko przy Gimnazjum. Juniorzy zakończą sezon 18 czerwca meczem w Tczewie z tamtejszym Gryfem.

Zimowe przygotowania do rundy wiosennej były dla naszych juniorów niezwykle intensywne. Na początku zawodnicy pracowali nad sprawnością ogólną ćwicząc na sali, oraz siłowni. Nie zabrakło także zajęć w terenie: ćwiczeń siłowych, obwodów stacyjnych i torów przeszkód, gdzie budowali siłę, wytrzymałość oraz pracowali nad zwinnością i gibkością. Kolejny etap w treningach Juniora D1 to podokres sprawności specjalnej podczas którego, oprócz zajęć w terenie i lesie, ćwiczono na stadionie oraz Orliku. W tym okresie piłkarze doskonalili m. in. technikę oraz taktykę. Trener Nabojczyk pracował także nad wzmocnieniem morali oraz pozytywnej atmosfery w drużynie. Aktualnie nasza młodzież na stadionie i Orliku doskonali poszczególne elementy oraz zgranie zespołu.

Terminarz juniorów Olimpii do wydrukowania w formie .pdf

W rozwinięciu newsa terminarz meczów Juniora D1.
Godzinowy terminarz seniorów - wiosna 2016
Poniżej przedstawiam kompletny, godzinowy terminarz seniorów Olimpii na rozpoczynającą się wiosnę sezonu 2015/16. Jak na razie domowe spotkania będziemy rozgrywali na Stadionie Miejskim przy ulicy Reja. Urząd Miasta i Gminy Sztum aktualnie analizuje oferty złożone w ramach przetargu na II etap modernizacji naszego obiektu i można się spodziewać, że w międzyczasie zdążymy jeszcze rozegrać kilka meczów na 'starych śmieciach'. Gdy będzie znany konkretny termin rozpoczęcia prac budowlanych przeniesiemy się na boisko przy Gimnazjum Nr 1 w Sztumie (które jednak jeszcze nie zostało zweryfikowane przez odpowiednią jednostkę Pomorskiego ZPN).

Sam terminarz seniorów przedstawia się raczej średnio, gdyż rywale aż 4 mecze zaplanowali na niedziele. Można się spodziewać, że na te spotkania kadrowo nie będziemy wyglądali zbyt dobrze. Jeden, derbowy pojedynek z LKS Waplewo przypadnie na późne, środowe popołudnie 25 maja. Sezon zakończymy natomiast w niedzielę 19 czerwca wyjazdem do Starego Miasta.