Następny mecz
22. kolejka
20 maja, 16:00
GKS Gardeja 3 : 3 Olimpia Sztum
B-klasa
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 20 50
2. Powiśle 21 49
3. Nogat 21 41
4. Czernin 20 36
5. Real 20 36
6. Bałtyk 20 34
7. Gardeja 20 31
8. Jurand 20 22
9. Centrum 20 19
10. Tęcza 21 19
11. Lisovia 20 18
12. Skra 21 17
13. Błyskawica 20 6
powered by © Tabelkownik 1.5
Tabela wiosny 2018
  Drużyna M Ptk
1. Powiśle 9 21
2. Olimpia 7 18
3. Czernin 7 16
4. Bałtyk 7 15
5. Real 7 14
6. Lisovia 8 11
7. Nogat 9 11
8. Gardeja 7 10
9. Jurand 8 10
10. Centrum 7 7
11. Tęcza 9 6
12. Skra 8 6
13. Błyskawica 7 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu sztumskiego
  Drużyna M Ptk
1. Olimpia 5 15
2. Czernin 4 6
3. Tęcza 5 6
4. Błyskawica 4 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Derby powiatu malborskiego
  Drużyna M Ptk
1. Nogat 6 16
2. Jurand 8 12
3. Real 6 11
4. Lisovia 5 3
5. Skra 7 1
powered by © Tabelkownik 1.5
Strzelcy Olimpii w PP
4 Aleksandrowicz Mateusz
3 Dudziński Damian
2 Mikucki Łukasz, Kopecki Marcin
1 Pluta Maciej, Kopecki Michał, Pluta Dawid, Skowroński Marcin, Jankowski Mateusz, Jasiński Daniel
Asystenci Olimpii w PP
3 Kopecki Michał, Dudziński Damian
2 Pluta Dawid
1 Kopecki Marcin, Markowicz Piotr, Ostrowski Filip, Pluta Maciej, Nowak Łukasz
Punktacja kanadyjska w PP
6 Dudziński Damian
4 Kopecki Michał, Aleksandrowicz Mateusz
3 Kopecki Marcin, Pluta Dawid
2 Pluta Maciej, Mikucki Łukasz
1 Markowicz Piotr, Ostrowski Filip, Nowak Łukasz, Skowroński Marcin, Jankowski Mateusz, Jasiński Daniel
Ostatni mecz
21. kolejka
12 maja, 15:00
Olimpia Sztum 5 : 1 Jurand Lasowice
22. kolejka
22 kolejka
Powiśle 4 : 0 Nogat
Jurand 3 : 0 Tęcza
Błyskawica 1 : 3 Real
Skra 4 : 3 Centrum
Bałtyk 3 : 2 Czernin
Gardeja 3 : 3 Olimpia
powered by © Tabelkownik 1.5
Strzelcy - 21 kolejka
27 Zieliński S. (Czernin)
26 Kuzior K. (Powiśle)
22 Pluta M. (Olimpia)
20 Wiśniewski T. (Powiśle)

Strzelcy B-klasy ...
Strzelcy Olimpii
22 Pluta Maciej
15 Aleksandrowicz Mateusz
10 Mikucki Łukasz
9 Kopecki Marcin
8 Kopecki Michał
6 Dudziński Damian
4 Jankowski Mateusz, Ostrowski Filip, Nowak Łukasz
3 Pluta Dawid
2 Kwiatkowski Kacper, Kowszewicz Dawid
1 Pudlik Mateusz, Czwerenko Kacper

Więcej statystyk Olimpii ...
Asystenci Olimpii
13 Pluta Dawid
12 Pluta Maciej
8 Kopecki Michał
7 Kopecki Marcin, Pudlik Mateusz
5 Nowak Łukasz
4 Aleksandrowicz Mateusz
2 Mikucki Łukasz, Ostrowski Filip, Kopecki Mateusz, Jankowski Mateusz
1 Małek Zenon, Dudziński Damian

Więcej statystyk Olimpii ...
Punktacja kanadyjska
34 Pluta Maciej
19 Aleksandrowicz Mateusz
16 Kopecki Marcin, Pluta Dawid, Kopecki Michał
12 Mikucki Łukasz
9 Nowak Łukasz
8 Pudlik Mateusz
7 Dudziński Damian
6 Jankowski Mateusz, Ostrowski Filip
2 Kwiatkowski Kacper, Kowszewicz Dawid
1 Małek Zenon, Kopecki Mateusz, Czwerenko Kacper

Więcej statystyk Olimpii ...
Dżokerzy Olimpii
4 Aleksandrowicz Mateusz
2 Mikucki Łukasz
1 Ostrowski Filip, Kowszewicz Dawid, Jankowski Mateusz, Czwerenko Kacper
Żółte kartki
4 Ostrowski Filip, Aleksandrowicz Mateusz
3 Nowak Łukasz
2 Pluta Maciej, Kopecki Mateusz, Skowroński Marcin
1 Lignowski Mariusz, Małek Zenon, Kopecki Michał, Jankowski Maciej, Czwerenko Kacper, Kopecki Marcin, Jasiński Daniel, Mikucki Łukasz, Pluta Dawid, Pastewski Wojciech, Cyssewski Patryk

Więcej statystyk Olimpii ...
Główny sponsor klubu
Po dramacie w Gardei, Olimpia z awansem do A-klasy
GKS Gardeja - Olimpia Sztum 3:3 (2:1)
(Gryglewski 8, Jankowski Maciej 26-sam., Podworski 90 - Ostrowski 17, Kopecki Marcin 55-k., Kwiatkowski 65)

Gardeja: Kurzawa - Rutka, Kopecki K., Grączewski, Frela, Semczuk (88, Krygier), Kamieniecki, Gryglewski K., Zalech (79, Stromecki), Górka S. (64, Tutka), Podworski

Olimpia: Mykowski - Nowak, Jankowski Maciej, Pastewski, Lignowski, Jankowski Mateusz, Pluta D., Kopecki Marcin, Ostrowski, Mikucki, Kwiatkowski

Żółte kartki: Ostrowski (faul), Kopecki Marcin (faul), Kwiatkowski (faul)

Rezerwowy: Małek Z.

Nieobecni: Kopecki Michał, Kopecki Mateusz, Aleksandrowicz Mateusz, Jasiński Daniel, Pluta Maciej, Czwerenko Kacper, Ulkowski Grzegorz, Pudlik Mateusz, Kowszewicz Dawid, Markowicz Piotr

Na 4 kolejki przed końcem rozgrywek Olimpia ma 9 punktów przewagi nad trzecim w tabeli Nogatem, któremu pozostały do rozegrania 3 mecze. Z uwagi na lepszy bilans bezpośrednich spotkań Nogat przy zrównaniu się punktami nie ma szans przeskoczyć Olimpii w tabeli. Również przy małej tabelce trzech zespołów (Olimpia, Powiśle, Nogat) sztumianie mogą się pochwalić najlepszym bilansem bezpośrednich pojedynków. Powiślu do awansu brakuje już tylko 1 punktu.
...
Olimpia Sztum - Jurand Lasowice 5:1 (1:1)
(Kwiatkowski 29, 87, Jankowski Mateusz 48, 78, Mikucki 68 - Szyszka 27)

Olimpia: Markowicz - Nowak, Małek, Jankowski Maciej, Lignowski, Pluta D., Jankowski Mateusz, Kopecki Marcin, Pastewski, Mikucki, Kwiatkowski

Jurand: Wójcik - Wdowiak, Leszko, Kondys, Szklarczyk, Włodarczyk, Wilczewski, Szuprytowski A., Szyszka, Radomski, Jabłoński

Żółte kartki: Lignowski (faul), Małek (faul) - Kondys

Asysty: Pluta D. (1:1), Małek (2:1), Kopecki Marcin (3:1), Nowak (4:1), Mikucki (5:1)

Rezerwowy: Mykowski

Nieobecni: Kopecki Michał, Kopecki Mateusz, Aleksandrowicz Mateusz, Jasiński Daniel, Pluta Maciej, Ostrowski Filip, Czwerenko Kacper, Ulkowski Grzegorz, Pudlik Mateusz, Kowszewicz Dawid

W składzie Olimpii zadebiutował jej trener, 57-letni Zenon Małek. Dla 17-letniego Kacpra Kwiatkowskiego dzisiejsze trafienia były premierowymi w barwach Olimpii.
Lodowaty prysznic na inaugurację Stadionu Miejskiego
Olimpia Sztum - Real Myszewo 0:4 (0:2)
(Gogola Daniel 1, 9, Biadun 73-k., Oleś 85)

Olimpia: Mykowski - Nowak, Jankowski Maciej, Jankowski Mateusz (86, Orliński), Ulkowski (46, Pięta), Pluta D., Ostrowski, Kopecki Marcin, Pastewski, Kwiatkowski (46, Kowszewicz), Markowicz

Real: Sojda - Zagłoba, Lauryn, Gogola Dawid, Rychert, Sierac (63, Oleś), Łata (88, Ostrowski P.), Gogola Daniel, Olenkiewicz, Damashke (88, Skrodzki), Seklecki (46, Biadun)

Żółte kartki: Ostrowski (faul), Jankowski Maciej (dyskusje z sędzią) - Gogola Dawid

Rzut karny sprokurował: Jankowski Maciej (faul)

Rezerwowy: Pudlik

Nieobecni: Kopecki Michał, Kopecki Mateusz, Jasiński Daniel, Pluta Maciej, Aleksandrowicz Mateusz, Mikucki Łukasz, Czwerenko Kacper, Małek Zenon

Piotr Markowicz z racji urazu ręki i braków kadrowych zagrał jako napastnik. W zespole Olimpii debiut zaliczył 17-letni Karol Pięta.
Spektakl godny derbów Miasta i Gminy Sztum
KS Czernin - Olimpia Sztum 3:4 (0:1)
(Zieliński 60, 73-k., Sidorowicz 68 - Kopecki Michał 2, Pluta M. 64-k., 84-k., Ostrowski 88)

KS Czernin: Tymoszuk - Misiak M., Sidorowicz, Roszkowski, Michalski (89, Sienicki), Marszałkowski (69, Sosnowski), Walkiewicz, Kotowski Ł., Hadrysiak M., Chmielewski, Zieliński S.

Olimpia: Markowicz - Nowak, Jasiński D., Jankowski Maciej, Jankowski Mateusz, Kopecki Mateusz (61, Ostrowski), Pluta M., Kopecki Michał, Pluta D., Kopecki Marcin (70, Aleksandrowicz), Mikucki

Żółte kartki: Hadrysiak M., Kotowski Ł. - Pluta M. (dyskusje z sędzią), Kopecki Michał (faul)

Czerwone kartki: Walkiewicz (63 minuta, Czernin, naruszenie nietykalności sędziego) - Kopecki Michał (72 minuta, Olimpia, faul)

Rzuty karne prokurowali: Kopecki Michał (I - faul), Jankowski Maciej (II - ręka)

Rzut karny wywalczył: Aleksandrowicz (II - po faulu)

Rezerwowi: Mykowski, Kwiatkowski

W 91 minucie Sebastian Zieliński nie wykorzystał rzutu karnego (Piotr Markowicz obronił).
...
Centrum - Olimpia 2:4 (2:3)
(Ścisłowski 21, Kozłowski Mateusz 29 - Mikucki 15, 51, Kopecki Marcin 27, Pluta M. 36)

Centrum: Skonieczny - Ścisłowski, Maza, Talaśka (65, Nawrocki), Mądrachowski, Rychert, Krajnik, Szafrański (73, Kozłowski Miłosz), Chrzanowski, Nowak, Kozłowski Mateusz

Olimpia: Markowicz - Nowak, Jasiński D., Jankowski Maciej, (84, Kwiatkowski), Jankowski Mateusz, Pluta D., Pluta M., Kopecki Mateusz (52, Aleksandrowicz), Kopecki Michał, Kopecki Marcin (76, Kowszewicz), Mikucki

Żółte kartki: Jankowski Maciej (faul), Nowak (faul)

Asysty: Pluta M. (0:1), Kopecki Michał (1:2), Pluta D. (2:3), (2:4)

Rzut karny sprokurował: Jankowski Maciej

W 62 minucie Krajnik (Centrum) nie wykorzystał rzutu karnego - strzelił w poprzeczkę.
...
Olimpia Sztum - Nogat Malbork 4:0 (2:0)
(Pluta M. 27, 46, 83, Aleksandrowicz 32)

Olimpia: Markowicz - Pluta D. (68, Nowak), Jankowski Maciej (77, Kopecki Mateusz), Jankowski Mateusz, Jasiński D., Pluta M., Dudziński, Czwerenko, Kopecki Michał, Kopecki Marcin, Aleksandrowicz (60, Mikucki)

Rychter - Bieszke, Kukawka, Kulik, Gajewski, Kępka D., Dalecki (70, Kwiatkowski), Skotarek (60, Domachowski), Radomski (48, Nowosielski), Flak (65, Góral), Wroński

Żółte kartki: Czwerenko (faul) - Gajewski

Asysty: Pluta M. (2:0), Aleksandrowicz (3:0), Dudziński (4:0)

Rezerwowy: Mykowski
Trzy punkty za mecz ze Szropami
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Malborskiego na posiedzeniu z 3 kwietnia podjęła decyzję o przyznaniu walkowera na korzyść Olimpii w meczu z Tęczą Szropy. Decyzja uzasadniona jest brakiem pauzy za 4 żółtą kartkę zawodnika Tęczy (prawdopodobnie Pawła Rudzkiego). Los tym razem wybaczył nam słabszą postawę w meczu, ale na przyszłość taryfy ulgowej na pewno nie będzie.

Po wtorkowej decyzji Komisji sztumianie mają na koncie 37 punktów, wyprzedzając o 6 punktów Nogat Malbork i 9 punktów Powiśle Pawlice-Rakowiec.

Warto dodać, że Tęcza została ukarana walkowerem za to samo przewinienie we wcześniejszym meczu z Realem Myszewo, w którym przegrała 0:4 i w tym przypadku, nie będzie to miało wpływu na układ w tabeli.