A klasa
  Drużyna M Ptk
1. Błękitni 0 0
Delta 0 0
GDKiS 0 0
Korona 0 0
Waplewo 0 0
Olimpia 0 0
Pogoń 0 0
Powiśle II 0 0
Powiśle S. T. 0 0
Rodło II 0 0
Sobieski 0 0
Spójnia 0 0
Świt 0 0
Weber 0 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Ruchy kadrowe
Odszedł latem
Krzysztof Michalczyk
 (definitywnie do Rodła Kwidzyn)

Być może odejdą latem
Mateusz Pietrzyk
Filip Blejwas
 (obaj Powiśle Dzierzgoń)
Mateusz Pudlik
 (Powiśle Stary Targ)
Maciej Pietrzyk
 (Gryf Tczew)

Przyszli latem
Maciej Pluta
Dawid Pluta
 (powrót z wypożyczenia do Pomezanii)

Chęć gry wyrazili
Jacek Roszkowski
Grzegorz Pliszka
 (obaj półroczna przerwa)
Wojciech Wilmański
Sławomir Korda
 (obaj Jurand Lasowice)
Bartłomiej Grabowski
Radosław Grabowski
Kamil Rudzki
Łukasz Nowak
 (wszyscy Tęcza Szropy)
Liga w sieci
Amator: www (o) | FB
Anioły: www (o)
Bytovia II: www (o) | www (n)
Centrum: www (o) | FB
GOSRiT: www (o)
Gryf S.: www (o) | forum
Jaguar: www (o)
Jantar: www (o) | FB
Koral: www (o)
KP: www (o) | FB
MKS: www (o)
Pogoń: www (o) | FB
Polonia: www (o) | FB
Start: www (o) | FB
Wierzyca: www (o) | FB
Najbliższe treningi seniorów odbędą się w we wtorek (4.08.2015) i czwartek (6.08.2015) o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do gry, w tym obecnych i byłych piłkarzy Olimpii. Z trenerem Piotrem Dajerem można kontaktować się poprzez nr telefonu 665 397 140.

Jednocześnie informujemy, że oprócz naboru do seniorów, trwa nabór do grup juniorskich oraz dzieci z roczników 2005-2009 (zarówno chłopców jak i dziewcząt). Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny z kierownikiem Klubu Andrzejem Anuszkiewiczem (tel. 608 370 940).
Główny sponsor klubu
Terminarz A-klasy 2015/16 opracowany
Pomorski ZPN opublikował terminarz A-klasy na rundę jesienną sezonu 2015/16. Sztumianie po blisko 10 miesiącach przerwy wybiegną na boisko 22/23 sierpnia w Radostowie z tamtejszym Świtem. Na własnym obiekcie zagramy tydzień później z Błękitnymi Kmiecin. Rundę jesienną zakończymy 14/15 listopada domowym, derbowym spotkaniem z Powiślem II Dzierzgoń.

W tym sezonie zanosi się na kilka emocjonujących derbowych pojedynków. Oprócz wyżej wymienionego czekają nas jeszcze starcia m. in. z Deltą Miłoradz (3 kolejka), Pogonią Prabuty (4 kolejka), Rodłem II Kwidzyn (7 kolejka), Waplewem (9 kolejka), Powiślem Stary Targ (11 kolejka).

Teraz wszystko po stronie kierowników klubu, którzy muszą ustalić godzinowy terminarz spotkań. Poniżej wstępny terminarz meczów Olimpii w rundzie jesiennej A-klasy (więcej w rozwinięciu).

1 kolejka, 22/23.08
Świt Radostowo - Olimpia

2 kolejka, 29/30.08
Olimpia - Błękitni Kmiecin

3 kolejka, 5/6.09
Delta Miłoradz - Olimpia

4 kolejka, 12/13.09
Olimpia - Pogoń Prabuty

Źródło: Pomorski ZPN
Informacja Zarządu KP Olimpia Sztum - 14.07.2015
Dziś uchwałą Zarządu, w związku z rezygnacją p. Iwony Grenda z członkostwa w Zarządzie KP Olimpia Sztum, a tym samym pełnieniu funkcji prezesa Zarządu, na to stanowisko został powołany p. Henryk Jeleśniański, który od 06.07.2015 pełnił funkcję p.o. Prezesa.

Zarząd KP Olimpia Sztum
Piotr Dajer trenerem Olimpii
Na piątkowym spotkaniu organizacyjnym sztumianie poznali nowego trenera seniorów - 28-letniego Piotra Dajera. Nowy szkoleniowiec Olimpii to absolwent gdańskiego AWF-u, tym samym posiadający licencję UEFA A.

Dla środowiska piłkarskiego w naszym regionie Piotr Dajer nie jest postacią anonimową, gdyż od kilku lat występuje w okolicznych klubach. Na pewno pamiętają go starsi zawodnicy Olimpii jeszcze z meczów przeciwko Pomezanii w latach 2004-2008. Trener sztumian jest wychowankiem malborskiego klubu, w którym występował na pozycji pomocnika do 2009 roku. Jeszcze będąc juniorem regularnie reprezentował kadrę Pomorza (rocznik 1987) oraz zaliczał konsultacje reprezentacji Polski. Kolejnymi jego klubami były Błękitni Stare Pole (roczny pobyt), Grom Nowy Staw (ponad 2 lata) oraz Rodło Kwidzyn (półroczny pobyt). Wiosną 2013 roku Piotr Dajer został grającym trenerem Tęczy Szropy z którą pracował do tej pory.

Pierwszy trening z nowym szkoleniowcem już jutro o godz. 17:30. Miejmy nadzieję, że Piotrowi Dajerowi uda się po półrocznej przerwie zmobilizować sztumskie środowisko piłkarskie do gry w Olimpii i ze spokojem, którego brakowało w ostatnich latach, przystąpimy do rundy jesiennej.

Jeszcze raz zapraszamy wszystkich chętnych piłkarzy do podjęcia treningów w naszym klubie. Z trenerem Dajerem można kontaktować się poprzez nr telefonu 665 397 140.
Informacja Zarządu KP Olimpia Sztum + Sprostowanie (8.07.2015)
Informujemy, że dnia 6.07.2015 roku na zebraniu Zarządu KP Olimpia Sztum w związku z zawieszeniem w pełnieniu funkcji prezesa Klubu p. Iwony Grendy, funkcję p.o. prezesa Klubu pełnić będzie obecny v-ce prezes Klubu p. Henryk Jeleśniański.

Sprostowanie (p. Iwona Grenda): W dniu 7.07.2015 p. Iwona Grenda złożyła na ręce Starosty Powiatu Sztumskiego p. Wojciecha Cymerysa rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Klubu, a jednocześnie członka Zarządu KP Olimpia Sztum.

Informujemy, że dnia 01.07.2015 roku na spotkaniu Zarządu KP Olimpia Sztum został powołany nowy kierownik Klubu p. Andrzej Anuszkiewicz, który tym samym zastąpi obecnego kierownika klubu p. Andrzeja Gałązkę.

Informujemy jednocześnie, że trwa nabór zawodników do rozgrywek w Klasie A, roczników grup juniorskich oraz dzieci z roczników 2005-2009 (zarówno chłopców jak i dziewcząt).

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne w piątek, 10.07.2015 o godz. 18:00 w klubie KP Olimpia Sztum wszystkich zawodników z każdego rocznika, rodziców oraz sympatyków Klubu.

Zarząd KP Olimpia Sztum / p. Iwona Grenda
A-klasa rusza 22/23 sierpnia
Pomorski ZPN podał dziś ramowy terminarz A-klasy w rundzie jesiennej 2015/16. Sztumianie w ramach terytorialnego przydziału znaleźli się w gr. IV, gdzie występują zespoły z powiatów sztumskiego, kwidzyńskiego, tczewskiego, nowodworskiego, malborskiego oraz starogardzkiego.

Olimpia rozpocznie sezon 22/23 sierpnia, a zakończy 14/15 listopada rozgrywając 13 ligowych kolejek. Dużą zmianą w porównaniu do IV ligi jest brak meczów ligowych w środę, gdzie blisko rok temu w sierpniu mieliśmy aż 2 środowe pojedynki. Aktualnie czekamy na szczegółowy terminarz.

Na jesień Pomorski ZPN przewidział aż 5 terminów dla wojewódzkiego Pucharu Polski. Start już 15/16 sierpnia. Sztumianie będąc zespołem A-klasowym nie mają obowiązku uczestniczenia w pucharowych rozgrywkach (po uzyskaniu zwolnienia od PZPN). Gdybyśmy jednak zdecydowali się na udział, to do gry powrócimy tydzień przed ligą.

O awans do wyższej klasy rozgrywkowej nie będzie łatwo jak w poprzednich latach. Od sezonu 2015/16 zmienia się regulamin i promocję do V ligi uzyska jedynie zwycięzca naszej grupy. Zmiana nastąpiła także w ilości zespołów opuszczających A-klasę - spadek zaliczy jedynie ostatnia drużyna w tabeli (+ oczywiście dodatkowa ilość zespołów w zależności od spadków w V lidze).
Majówka z piłką - otwarty turniej w piłkę nożną z KP Olimpia
Chcielibyśmy aby turniej miał charakter piknikowy, rodzinny rozpoczynający również sezon grillowy :-)

1. Turniej organizowany jest przez KP Olimpia Sztum oraz SCK. Zawody odbędą się na sztumskim Orliku 1 maja 2015, począwszy od godz. 10:00.
2. Turniej organizowany jest w kategorii OPEN 16+ (w szczególności dla mieszkańców Miasta i Gminy Sztum - mogą to być drużyny: osiedlowe, pracownicze, sołeckie, orlikowe, itd).
3. Zapisy obejmują drużyny 6 osobowe plus bramkarz.
4. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 55-277-56-13 jak również na maila: olimpia.sztum@pomorski-zpn.pl
4. Wpisowe za drużynę to symboliczne 70 zł.
Turniej im. Zygmunta Kopczyńskiego - start 10:00
Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na sobotni turniej młodzieżowy im. Zygmunta Kopczyńskiego dla roczników 2004-06. Zawody startują o godz. 10:00 w hali Gimnazjum nr 1 w Sztumie. Zespoły będą rywalizowały w dwóch grupach, po których nastąpi faza pucharowa. Przydział do konkretnych grup nastąpi w dniu turnieju.

W zawodach oprócz Olimpii udział zapowiedziały: KS Czernin, Pogoń Prabuty, Pomezania Malbork oraz Relax Ryjewo. Finał zaplanowano w okolicach godz. 15:00. Po zakończeniu fazy grupowej juniorzy Olimpii i Pogoni z rocznika 2001-02 rozegrają mecz pokazowy.