Następny mecz
Sparing
Malbork, 28.02, godz. 14:00
Olimpia       Olimpia
Żuławy Nowy Dwór Gd. - : - Olimpia Sztum
IV liga
  Drużyna M Ptk
1. Wierzyca 17 42
2. Gryf 17 40
3. KP 17 37
4. Jantar 17 34
5. Jaguar 17 33
6. Anioły 17 30
7. Centrum 17 30
8. Bytovia II 17 27
9. MKS 17 25
10. Kolbudy 17 24
11. Powiśle 17 21
12. Start 17 21
13. Koral 17 19
14. Pogoń 17 17
15. GOSRiT 17 13
16. Olimpia 17 11
17. Polonia 17 8
18. Amator 17 0
powered by © Tabelkownik 1.5
Ligowi strzelcy
30 Stasiak Łukasz (Gryf)
21 Racki Łukasz (Wierzyca)
13 Jurczyk Krystian (Centrum)
11 Sławiński Daniel (Wierzyca), Wierzba Krzysztof (Powiśle)
10 Dubiela Mateusz (KP)

Klasyfikacja strzelców ...
Ostatni mecz
Sparing
Tczew, 14.02, godz. 14:00
Olimpia       Olimpia
Orzeł Subkowy 11 : 2 Olimpia Sztum
IV liga sparuje
26.02
Gryf - Sparta S. 6:0

28.02
Powiśle - Pomezania -:-
Anioły - Stolem -:-
Bytovia II - Radunia -:-
Jantar - Garbarnia -:-
Jantar - Bałtyk K. -:-
Gryf - Damnica -:-
Jaguar - Lechia II -:-
KP - Chwaszczyno -:-
MKS - Orlęta -:-
Pogoń - Gedania -:-
Polonia - Olimpia O. -:-
Start - Diament -:-
Wikęd - Bałtyk G. -:-
Amator - Sporting -:-
Polonia - Portowiec -:-

Więcej sparingów rywali
Ruchy kadrowe
Przymierzani do innych klubów
Patryk Kotowski
 (Gryf Tczew)
Arkadiusz Hadrysiak
Wojciech Pliszka
 (obaj Powiśle Dzierzgoń)
Micheasz Maciąg
Wojciech Wilmański
Sławomir Korda
 (wszyscy Jurand Lasowice)

Być może odejdą
Maciej Pluta
 (przerwa w grze)
Jacek Roszkowski
 (koniec gry)

Odeszli
Daniel Jasiński
 (wyjazd za granicę)
Bartek Dębowski
 (przerwa w grze)

Sparingi
23.01 - Pomezania M. (V)
Malbork, godz. 19:00


31.01 - Zatoka B. (IV)
Malbork, godz. ?


7.02 - Grom N. S. (V)
0:5

14.02 - Orzeł S. (V)
2:11

28.02 - Żuławy N. D. G. (V)
Nowy Dwór Gd., godz. ?

Strzelcy Olimpii
4 Kotowski Patryk
2 Pliszka Grzegorz, Pietrzyk Maciej
1 Głowacki Mateusz, Pluta Maciej, Hadrysiak Arkadiusz, Pietrzyk Maciej, Wilmański Wojciech, Roszkowski Jacek, Pietrzyk Mateusz

Statystyki Olimpii ...
Asystenci Olimpii
4 Pliszka Wojciech
3 Hadrysiak Arkadiusz
1 Pietrzyk Maciej, Roszkowski Jacek, Pluta Dawid

Statystyki Olimpii ...
Żółte kartki
5 Kotowski Patryk, Hadrysiak Arkadiusz
4 Wilmański Wojciech, Michalczyk Krzysztof, Roszkowski Jacek
3 Pliszka Grzegorz
2 Pluta Maciej
1 Pliszka Wojciech, Blejwas Filip, Pietrzyk Maciej, Marszałkowski Patryk, Korda Sławomir, Głowacki Mateusz, Neumann Daniel, Pluta Dawid, Pietrzyk Mateusz

Statystyki Olimpii ...
Czerwone kartki
1 Korda Sławomir, Pliszka Wojciech

Statystyki Olimpii ...
Liga w sieci
Amator: www (o) | FB
Anioły: www (o)
Bytovia II: www (o) | www (n)
Centrum: www (o) | FB
GOSRiT: www (o)
Gryf S.: www (o) | forum
Jaguar: www (o)
Jantar: www (o) | FB
Koral: www (o)
KP: www (o) | FB
MKS: www (o)
Pogoń: www (o) | FB
Polonia: www (o) | FB
Start: www (o) | FB
Wierzyca: www (o) | FB
KP Olimpia Sztum - wycofanie z rozgrywek
Informujemy, że KP Olimpia Sztum została wycofana z rozgrywek IV ligi w sezonie 2014/15. Jako, że rozegraliśmy 50% spotkań, wszystkie dotychczasowe wyniki zostają utrzymane. Kolejne mecze będą weryfikowane jako walkowery, a nasi przeciwnicy będą pauzowali.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie drużyny juniorskie normalnie przystępują do rozgrywek w rundzie wiosennej sezonu 2014/15. Seniorzy najprawdopodobniej powrócą do gry jesienią 2015 w rozgrywkach A-klasy.
Główny sponsor klubu
Sztumscy zawodnicy sparują w okolicznych drużynach cz. 4
Po raz kolejny zawodnicy Olimpii wystąpili w sparingach zespołów, w których najprawdopodobniej spędzą rundę wiosenną. Arek Hadrysiak zagrał 90 minut, natomiast Wojtek Pliszka 45 w zwycięskim 2:0 spotkaniu z IV-ligową Zatoką Braniewo.

Wojtek Wilmański oraz Sławek Korda zagrali w meczu Juranda przeciwko Powiślu II Dzierzgoń. A-klasowcy wysoko, bo 7:3 pokonali drużynę z Lasowic. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się 'Koko', dla którego było to czwarte i piąte trafienie w sparingowych spotkaniach Juranda. Drugi raz z rzędu w kadrze V-ligowca zabrakło Micheasza Maciąga.

Po raz drugi w kadrze Gryfa na mecz kontrolny zabrakło Patryka Kotowskiego, który przebywa na obozie sportowym swojej uczelni.
Turniej im. Zygmunta Kopczyńskiego - rocznik 2004-2006
14 marca na hali sztumskiego Gimnazjum po raz trzeci rozegrany zostanie młodzieżowy turniej im. Zygmunta Kopczyńskiego - znakomitego bramkarza, ale przede wszystkim wieloletniego działacza Olimpii. Zawody organizuje KP Olimpia Sztum dla uczczenia pamięci i docenienia zasług Zygmunta Kopczyńskiego dla naszego klubu. W turnieju wezmą udział zawodnicy z roczników 2004-2006.

Zygmunt Kopczyński zmarł w czerwcu 2012 roku. Dla naszego klubu to postać niezwykle zasłużona. Oprócz piłkarskiego wkładu, przez długie lata wspierał klub organizacyjnie będąc m. in. jego kierownikiem oraz członkiem Zarządu. Zygmunt Kopczyński był też jedną z osób, przy udziale której w 1992 roku reaktywowano dzisiejszą Olimpię.

Pierwszy turniej odbył się latem 2012 roku na Stadionie Miejskim w Sztumie i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Poniżej link do relacji oraz zdjęć na stronie sztum.naszemiasto.pl:

I turniej im. Zygmunta Kopczyńskiego

Serdecznie zapraszamy do udziału drużyny z okolicznych, jak i dalszych miejscowości. Wpisowe do udziału w turnieju wynosi 150zł, a ilość miejsc jest ograniczona. W ramach udziału zespoły mają zapewniony posiłek.

Miejsce: Hala Gimnazjum Nr 1 w Sztumie
Termin: sobota, 14.03.2015
Kontakt: 55 277 56 13 (klub), 724 149 895 (prezes klubu), olimpia.sztum@pomorski-zpn.pl
Wpisowe: 150zł (płatne w dniu turnieju)
Rocznik: 2004-2006
Godzinowy terminarz IV ligi - wiosna 2014/15
W rozwinięciu newsa prezentujemy terminarz godzinowy Olimpii dla rundy wiosennej IV ligi. Rozgrywki zainaugurujemy w niedzielę 8 marca w Słupsku, natomiast pierwszy mecz domowy rozegramy w niedzielę 15 marca z Kolbudami. Przez całą wiosnę czeka nas zaledwie jeden środowy pojedynek (w Starogardzie Gdańskim) do którego dojdzie na początku czerwca.

Do kompletnego terminarza brakuje nam 2 terminów meczów wyjazdowych do Gdańska.

Niestety wiosna nie będzie dla nas łaskawa. O ile jesienią najdalej mieliśmy tylko do Bytowa i Lęborka, to wiosną zaliczymy kilka dłuższych wyjazdów do Słupska, Ustki, Miastka, Władysławowa i Garczegorza.

18 kolejka, 8.03 (niedziela)
Gryf Słupsk - Olimpia, godz. 14:00

19 kolejka, 15.03 (niedziela)
Olimpia - GKS Kolbudy, godz. 13:00
Paweł Cisewski nowym trenerem Olimpii
Późnym popołudniem 11 lutego nowym szkoleniowcem seniorów Olimpii został Paweł Cisewski. Zarząd Klubu po rozmowie przystał na wizję prowadzenia drużyny przez nowego trenera, akceptując tym samym jego kandydaturę. Pierwszy trening z Pawłem Cisewskim zawodnicy odbyli następnego dnia. Frekwencja dopisała, bo na zajęciach stawiło się aż 16 piłkarzy.

32-letni szkoleniowiec sztumian to wychowanek Championa Gdańsk, gdzie debiutował również w seniorskiej piłce. Jego kolejnymi klubami były m. in. Zapro Ujeścisko, Unia Tczew, GKS Kolbudy, Nordcoop Gdańsk, Olimpia Osowa, Gedania Gdańsk, GTS Rusocin, a ostatnio Wisła Drewnica, gdzie pełnił funkcję grającego trenera. Generalnie występował na pozycji skrzydłowego, ale zdarzały mu się również mecze w napadzie. Jako ciekawostkę można dodać, że trener Cisewski w czasie gry w Unii zadebiutował właśnie z Olimpią. Było to wiosną 2006 roku w ramach rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym tczewianie wygrali 2:1.

Ścieżkę trenerską Paweł Cisewski rozpoczął w 2010 roku po uzyskaniu dyplomu UEFA B. Przez 1,5 roku trenował zarówno seniorów jak i juniorów starszych Olimpii Osowa. Następnie na blisko 3 lata objął stery nad seniorami GTS-u Rusocin. W tym czasie wprowadził oba kluby do V ligi. Ostatnie półrocze 2014 roku to praca zarówno przy seniorach A-klasowej Wisły Drewnica, jak i młodzikach z Akademii Piłkarskiej Marko Gol w Gdańsku.

Przed szkoleniowcem Olimpii nie łatwe zadanie. Do rozpoczęcia rundy wiosennej niespełna 3 tygodnie, a nasi zawodnicy tak naprawdę dopiero od czwartku weszli w normalny trening. Aż do rozpoczęcia ligi piłkarze mają trenować bardzo intensywnie i spotykać się na zajęciach 3 razy w tygodniu. Drugie poważne wyzwanie dla trenera to sytuacja kadrowa oraz frekwencja na samych treningach, gdyż na ten moment w meczach sparingowych występowali przede wszystkim juniorzy.
...
Orzeł Subkowy - Olimpia Sztum 11:2 (4:1)
(4 Szoska, Kalinowski, Guta, 2 Polański, Żelechowski, Kurczyński, Domke - Pietrzyk Mateusz 45-k., Blejwas 89)

Olimpia: Więckowski - Borzych (30, Bieliński (60, Kopecki)), Blejwas, Kamiński (46, Jankowski Maciej), Pudlik (60, Kamiński), Gos, Mikucki, Pietrzyk Maciej, Pietrzyk Mateusz, zawodnik testowany (46, Jankowski Mateusz), Kopecki (46, Kowszewicz)

Dzisiejszym meczem Paweł Cisewski zadebiutował na ławce trenerskiej Olimpii. Nowy szkoleniowiec chcąc poznać możliwości chłopaków mocno dzisiaj eksperymentował z ustawieniem ich na boisku. Stąd m. in. rozpoczęcie meczu przez Filipa Blejwasa na środku obrony. W sparingu z Orłem zabrakło m. in. pracującego Dawidy Pluty, oraz kontuzjowanego Mateusza Głowackiego. Prócz nich na mecz nie pojechali także: Patryk Marszałkowski, Daniel Neumann oraz Mariusz Lignowski.

Gole dla naszego zespołu padały po stałych fragmentach gry. Najpierw rzut karny, po zagraniu ręką przeciwnika, pewnie wykorzystał Mateusz Pietrzyk. Natomiast już w samej końcówce pięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego (18 metr) popisał się Filip Blejwas.

W pierwszej połowie sztumianie, a konkretniej Mateusz Pietrzyk, mieli jeszcze 2 dobre okazje na zdobycie bramki. W pierwszych minutach spotkania z własnej połowy prostopadłą piłkę do 'Gruchy' posłał 'Bleju'. Mateusz spokojnie przyjał futbolówkę, ale mając przed sobą tylko bramkarza posłał ją wysoko nad bramką. Kilkanaście minut później po indywidualnej akcji 'Grucha' z około 16 metrów trafił w poprzeczkę. Mimo wyniku pozytywnym akcentem meczu okazał się Mateusz Pietrzyk, który nie raz porządnie 'wkręcił' rywala w ziemię.
Sztumscy zawodnicy sparują w okolicznych drużynach cz. 3
Od ubiegłej soboty zawodnicy Olimpii wystąpili w kolejnych sparingach zainteresowanych nimi zespołów. Powiśle Dzierzgoń rozegrało w tym czasie aż 2 sparingi. Najpierw z Rodłem Kwidzyn ulegając wysoko 0:7. Arek Hadrysiak zagrał pełne 90 minut, zaś z powodów osobistych zabrakło Wojtka Pliszki. We wtorek dzierzgonianie zmierzyli się z Błękitnymi Stare Pole, wygrywając 2:1. Tym razem z powodu obowiązków zawodowych zabrakło Arka Hadrysiaka, a Wojtek Pliszka rozegrał pełny mecz. 'Egon' dodatkowo wpisał się na listę strzelców.

W sparingu Gryfa tradycyjnie wystąpił Patryk Kotowski. Tczewianie pokonali Jaguar Gdańsk 1:0.

W kręgu zainteresowania V-ligowego Juranda Lasowice znalazło się aż 4 piłkarzy z obecnej kadry Olimpii: Micheasz Maciąg, Sławek Korda, Grzesiek Pliszka oraz Wojtek Wilmański. 'Koko' zaliczył honorowe trafienie w przegranym, niedzielnym sparingu z Meteorem Pinczyn 1:2.
...
Grom Nowy Staw - Olimpia Sztum 5:0 (2:0)
(Grabowski 37, 41, 48, Drewek 54-k., Jagodziński 85)

Olimpia: Więckowski - Gos, Lignowski, Kamiński, Kopecki, Skowroński, Pietrzyk Maciej, Pietrzyk Mateusz, Pudlik, Mikucki, Głowacki (63, Jankowski)

W 28 minucie Radek Więckowski obronił rzut karny wykonywany przez Tomasza Grabowskiego.

Sztumianie wystąpili dzisiaj w mocno odmłodzonym składzie, który bardziej przypominał jedenastkę juniora starszego niż seniorów. Z podstawowego składu z minionej jesieni zagrało zaledwie dwóch zawodników: Maciek i Mateusz Pietrzykowie. Nie licząc piłkarzy, którymi zainteresowane są inne kluby oraz tych którzy prawdopodobnie zawieszą grę w piłkę, zabrakło dzisiaj Patryka Marszałkowskiego, Daniela Neumanna, Dawida Pluty i Filipa Blejwasa.